Chrobotek reniferowy – modny i prostu w utrzymaniu

Czasem mówi się, że ktoś nie ma ręki do kwiatów. Osoby, które myślą o sobie w ten sposób rezygnują z wyposażania swojego mieszkania w rośliny. Boją się, że po kilku tygodniach kwiatek doniczkowy zacznie prezentować się smutno i nieatrakcyjnie. Dzięki chrobotkowi reniferowemu również ludzie nie do końca wierzący w swoje umiejętności, mogą wykreować bajeczne ozdoby, nawiązujące do natury.

 

Najważniejsze informacje o kolorowym mchu ozdobnym, czyli co warto wiedzieć o chrobotku reniferowym?

Mech reniferowy to roślina, z którą wiele osób spotkało się przynajmniej raz. Taki element dekoracyjny można znaleźć w bardzo wielu przestrzeniach, również w firmach i w obiektach publicznych. Wynika to z faktu, że chrobotek reniferowy prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie jest bajecznie prosty w utrzymaniu. Szczególnie spektakularne efekty można uzyskać, pokrywając mchem dużą część ściany. Takie ozdoby wykorzystuje się np. w recepcjach eleganckich przedsiębiorstw i w miejscach spotkań z klientami. Co, jeśli chcemy wypróbować taki mech w przestrzeni domowej?

 

Proste sposoby na wykorzystanie mchu reniferowego w twoim domu

  1. las w słoiku
    Tego typu ozdoby nie bez powodu stały się modne. Wyrażają chęć bliskości z naturą i fascynację ozdobami nawiązującymi wyglądem do dzikiej roślinności. W większych miastach możemy spotkać się nawet z kursami tworzenia takich dekoracji. Nie trzeba jednak specjalistycznej wiedzy, aby samodzielnie wykreować ten intrygujący dodatek. Przydatny okaże się tutaj m.in. chrobotek reniferowy.
  2. nietypowy obraz
    Chrobotek reniferowy wcale nie musi pokrywać całej ściany. Jeśli nie chcemy takiej wyrazistej ozdobny lub po prostu nie możemy sobie na nią pozwolić, możemy skorzystać z subtelnego sposobu na ożywienie mieszkania. Niesamowicie intrygującym akcentem może być prosty obraz z mchu chrobotek reniferowy. Jako że roślina nie potrzebuje podlewania ani specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, z powodzeniem można umieścić ją w ramce na ścianie. Warto unikać jednak miejsc w pobliżu grzejników lub przy nawiewie klimatyzacji.

To tylko kilka z zastosowań chrobotka. Roślina jest na tyle uniwersalna, że jeśli chodzi o jej wykorzystanie, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

Za co pokochasz mech reniferowy?

Mech doskonale będzie czuł się również w ciemnych pomieszczeniach. Alergicy z ulgą przyjmą natomiast informację, że dzięki impregnacji z gliceryny całkowicie wyeliminowano ryzyko uczulania. Oprócz tego chrobotek ceniony jest też za to, że łatwo utrzymać go w czystości. Nie gromadzi kurzu i dodatkowo filtruje powietrze z toksyn. Martwić nie muszą się osoby, które obawiają się przycinania – roślina nie rozrasta się. To wszystko sprawia, że coraz chętniej sięgamy po chrobotka i wykorzystujemy go nie tylko jako mech dekoracyjny do stroików.