Naprawy blacharskie

Co zrobić w przypadku stłuczki?

Ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drodze jesteśmy w stanie zminimalizować, zachowując czujność i odpowiedzialność podczas jazdy. Niestety każdemu może zdarzyć się chwila nieuwagi. W dodatku ewentualne stłuczki mogą też wynikać z nieuwagi innych uczestników ruchu. Co zrobić, gdy uszkodzisz w tej sposób swoje auto?

Szkody, do których doszło w wyniku stłuczki – o co zadbać

Aby usunąć problem na koszt ubezpieczyciela, musimy zatroszczyć się o to, żeby spełnić wszystkie wymogi biurokratyczne. Konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Taki dokument zawiera nie tylko opis danej stłuczki, ale też:

  • dane osobowe kierowców
  • dane o pojazdach;
  • informacje o ubezpieczycielach.

Aby być zawsze przygotowanym, możemy takie oświadczenie pobrać, wydrukować i mieć przy sobie.

Naprawy blacharskie

Naprawy blacharskie i lakiernictwo samochodowe, czyli czas przywrócić autu wygląd sprzed stłuczki

Niezależnie od tego, czy szkoda będzie naprawiana na nasz koszt, czy na koszt ubezpieczyciela, warto znaleźć solidną firmę. Profesjonalne naprawy blacharskie w Świnoujściu oferuje warsztat blacharsko-lakierniczy Sergiej Paszyński.

Czym dokładnie zajmuje się blacharstwo i lakiernictwo samochodowe?

Specjaliści, którzy oferują swoje usługi w tej branży, posługują się narzędziami, pozwalającymi im w precyzyjny sposób zlikwidować szkody, do których doszło podczas stłuczki. Oczywiście to, z jakich narzędzi będzie korzystał specjalista, zależy od tego, jak zaawansowany jest problem. Jeśli występują tylko niewielkie ubytki, wystarczy papier ścierny i szlifierka. Czasem jednak defekt jest bardziej zaawansowany i przed szlifowaniem należy uzupełnić ubytki.

Działania z zakresu blacharstwa lakierniczego skupiają się natomiast na bezinwazyjnej naprawie wgnieceń. W tym celu używa się m.in. specjalnych wypychaczy. Warto wiedzieć, że w ten sposób niweluje się nie tylko efekty stłuczek, ale też np. szkody, powstałe w wyniku gradobicia. Nowoczesne technologie często pozwalają na tyle usunąć defekt, że jest on niewykrywalny.

 

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *