HULAJNOGI ELEKTRYCZNE TERENOWE – CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY ZAKUPIE?

Hulajnogi elektryczne terenowe – czym kierować się przy zakupie?

Hulajnogi elektryczne terenowe to środek transportu, który stał się popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Jest to rodzaj pojazdu, który może jeździć w terenie i nadal być zasilany energią elektryczną, co sprawia, że jest odpowiedni dla osób mieszkających na terenach pagórkowatych lub poruszających się po nierównym terenie.

Jakie pytania warto sobie zadać przed zakupem hulajnogi elektrycznej terenowej?

Pierwszym pytaniem, które trzeba sobie zadać przed zakupem elektrycznej hulajnogi terenowej, jest rodzaj terenu, po którym będzie się jeździć. Jeśli miejscem zamieszkania jest pagórkowaty teren, hulajnoga elektryczna terenowa może lepiej odpowiadać potrzebom niż w przypadku płaskiego terenu. Należy także pomyśleć o tym, jaką moc ma mieć terenowa hulajnoga elektryczna i do jakiej wagi powinna być dostosowana.

Przed kupnem terenowej hulajnogi elektrycznej warto też poszukać dobrego sklepu z hulajnogami elektrycznymi, który nie tylko posiada duży wybór modeli, ale także doradza przy zakupie. Tutaj warto rozważyć sklep Shift Seven oferujący hulajnogi elektryczne dostosowane do nowych przepisów i szyte na miarę.

Jaki rozmiar powinna mieć hulajnoga elektryczna terenowa?

Hulajnoga elektryczna terenowa musi być przede wszystkim dostosowana do wagi osoby, która ma z niej korzystać. Hulajnogi elektryczne terenowe posiadają przeważnie maksymalne obciążenie ok. 90kg. Są przeznaczone dla dorosłych dlatego też charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością niż hulajnogi dziecięce.

Terenowa hulajnoga elektryczna musi posiadać regulowaną wysokość kierownicy. Hulajnoga terenowa elektryczna dla dorosłych musi mieć rączki umiejscowione powyżej bioder – w innym wypadku jazda taką hulajnogą będzie niekomfortowa. To jest też ważny aspekt z punktu bezpieczeństwa jazdy hulajnogą elektryczną. Rekomendowany rozstaw rączek jaki musi posiadać hulajnoga elektryczna terenowa wynosi ok. 40 cm.

Czym różnią się hulajnogi elektryczne terenowe od hulajnóg miejskich?

Hulajnogi elektryczne terenowe różnią się od hulajnóg miejskich kilkoma elementami. Najważniejsze różnice to:

  • w hulajnogach elektrycznych terenowych są amortyzatory, a w miejskich nie ma,
  • hulajnogi różnią się wielkością i budową opon,
  • terenowa hulajnoga elektryczna zazwyczaj posiada większą moc silnika co ułatwia poruszanie się w pagórkowatym terenie,
  • hulajnogi elektryczne terenowe posiadają mocne hamulce tarczowe – najczęściej hydrauliczne,
  • niektóre z terenowych hulajnóg elektrycznych dla dorosłych wyposażone są w systemy ABS – czego nie posiadają hulajnogi miejskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *