Organizer na kable

Jak dbać o porządek wśród kabli?

Bez profesjonalnych rozwiązań trudno właściwie zapanować nad chaosem, który zaczął rządzić naszymi przewodami. Dobry organizer na kable powinien szybko się z tym rozprawić. Jakie opcje mamy do wyboru?

Porządek w kablach musi być – zainwestuj w dobry organizer do kabli

Na rynku spotkamy się m.in. ze specjalnymi uchwytami do przewodów elektrycznych, które można przymocować bezpośrednio do stołu, do ściany lub do innej nawierzchni. Zdecydowanie najłatwiejsze w użyciu są uchwyty samoprzylepne. Dzięki nim zawsze będziesz mieć pod ręką najważniejsze kable. Zastosowanie takich akcesoriów dowodzi, że czasem trzeba naprawdę niewiele, żeby oszczędzić sobie frustracji i uprzyjemnić pracę przy komputerze.

Uchwyt do kabla – gdzie jeszcze można go zastosować, czyli kilka słów o rodzajach produktu

Większość producentów zwraca uwagę na to, żeby ten drobny element wyposażenia prezentował się estetycznie i jednocześnie zapewniał dużą wytrzymałość. To dlatego tak często uchwyty na kable wykonuje się z nylonu (takie produkty są dostępne m.in. na stronie firmy 4Technik). Wybór warto uzależnić m.in. od tego, jak bardzo inwazyjny montaż jesteśmy w stanie zaakceptować. W większości sklepów spotkamy się z:

  • samoprzylepnymi uchwytami na kable;
  • uchwytami do przewodów płaskich/okrągłych wymagających wywiercenia otworu;
  • uchwytami kablowymi z gwoździem hartowanym.

Organizer na kable

Osłona na kable – jak oplot na przewody wpływa na organizację przestrzeni?

Oplot kabla ma formę spiralnego wężyka, który otacza przewód, zapewniając mu ochronę. To tylko jedna z jego funkcji. Ten produkt również możemy wykorzystać do organizowania przewodów. Oplot na kable usatysfakcjonuje osoby, które szukają łatwego sposobu na odseparowanie wiązki. Produkt wykonuje się z elastycznego materiału, toteż nadaje się do stosowania w szafach sterowniczych i zabudowach. Dzięki takiej ochronnej spirali możemy zatroszczyć się więc także o estetyczny wygląd kabli.

 

Źródło: 4technik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *