Jaka karma dla dorosłego psa będzie najlepsza

Sucha karma bez zbóż dla psa – o tym rozwiązaniu robi się coraz głośniej. W tym artykule sprawdzamy, czy taki sposób żywienia jest rzeczywiście wart zainteresowania.

Bezzbożowe karmy dla psów – czy to konieczność?

Odpowiedzialny właściciel musi zdawać sobie sprawę z tego, że pies powinien mieć inną dietę niż człowiek. Oczywiście do odpowiedniego rozwoju potrzebne są mu witaminy i minerały. Ogromne znaczenie w przypadku mięsożerców (nie zapominajmy, że pies nim jest!) ma włókno pokarmowe. Na pierwszym miejscu w składzie zawsze powinno być natomiast białko zwierzęce. Kolejne miejsce powinny zajmować tłuszcze. Takie rzetelne firmy, jak np. sklep online z karmami dla psów Crazy Boy, nie ukrywają, jakie składniki zawiera oferowana przez nich sucha karma bez dodatku zbóż dla psa.

Karmy bez dodatku zbóż dla psa – pozbądź się wypełniaczy

Niestety zboża najczęściej są właśnie wypełniaczami. Ten składnik jest tani. Przeważnie spotkamy się w składzie ze zbożami słabszej jakości. Zaliczyć można do nich np. kukurydzę.

Jaka karma dla dorosłego psa będzie najlepsza?

Bezzbożowa karma dla psa jest pozbawiona takich bezwartościowych składników. To prawda, że zboża zapewniają uczucie sytości. Dobrze wiemy jednak, że w zbilansowanym żywieniu chodzi o coś więcej. Jeśli jest ono dla nas priorytetem, nasz wybór powinien paść na sprawdzony wariant, jakim są bezzbożowe karmy dla psów dorosłych.

Jakie zalety ma bezzbożowa karma dla psów dorosłych?

Odpowiednia, wysokojakościowa karma dla psów bez zawartości zbóż powinna:

  1. zawierać świeżo przygotowane mięso;
  2. być przepełniona składnikami funkcjonalnymi;
  3. być wolna od konserwantów i barwników;
  4. wyróżniać się precyzyjnie określonym składem, który pozwoli nam świadomie podjąć tę ważną decyzję zakupową.

Warto przyłożyć się do tego, żeby wybrana przez nas sucha karma dla psa bez dodatku zbóż była optymalnie dopasowana do potrzeb psiaka. Takie rozwiązanie to nie tylko wyraz troski o zdrowie pupila. Sucha karma dla psa bez zbóż to również łakomy kąsek dla zwierzaka, który łatwo pokochać ze względu na walory smakowe.

Artykuł powstał przy współpracy z crazyboy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *