Korzyści płynące z terapii z woreczkami sensorycznymi

Terapia z woreczkami sensorycznymi to popularna forma wspierania rozwoju dziecka. Dowiedz się, czemu dokładnie służy i kiedy jeszcze możesz wykorzystać woreczek sensoryczny.

Jakie efekty możesz osiągnąć, wybierając terapię sensoryczną?

Taka terapia wybierana jest wtedy, gdy osoba boryka się z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. U dziecka może to się objawiać w postaci problemów z nauką oraz problemów z zachowaniem. Jeśli integracja sensoryczna jest zaburzona, mogą pojawić się także leki i agresja. Terapia sensoryczna pozwala zmniejszyć te nieprzyjemne doznania, poprawiając komfort życia dziecka. Najlepsze efekty osiągniemy oczywiście, zawierzając na tym polu specjalistom.

Na czym polega terapia sensoryczna?

Takie działania polegają na zaplanowaniu i przeprowadzeniu specjalnych aktywności, dopasowanych do potrzeb danego dziecka. Niektóre produkty sensoryczne są idealne do zastosowania w domu. Do tej grupy rozwiązań zaliczymy np. kołdry obciążeniowe. Można wyróżnić także inne rozwiązania, m.in. woreczki sensoryczne. Dzięki nim:

  • można przeprowadzić ćwiczenia rozwijające umiejętności motoryczne;
  • mamy okazję poprawić koncentrację dziecka;
  • możemy, poprzez wspólną zabawę z rówieśnikami, wpłynąć na polepszenie umiejętności społecznych malca.

Gdzie można wykorzystać woreczki sensoryczne?

Rozwiązania zostały zaprojektowane po to, by specjaliści z łatwością mogli zaproponować dzieciom rozwijające i przydatne zajęcia. Ale woreczki do terapii wykorzystywane są nie tylko przez terapeutów sensorycznych. Warto, żeby takie wyroby znalazły się też w domu. Specjaliści mogą powiedzieć nam, w jaki sposób wykorzystywać je do ćwiczeń i do zabawy z dzieckiem. Co ciekawe woreczek sensoryczny spotkamy także w przedszkolach. Z ich pomocą możemy rzucać do celu. Oprócz stymulacji wzroku i słuchu możemy także stymulować zmysł dotyku. Istnieje wiele aktywności, wspomagających rozwój motoryki u dziecka. W tym niepozornym produkcie kryje się więc ogromna moc.

Woreczek sensoryczny – zadbaj o rozwój swego dziecka

Aby malec rozwijał się zdrowo, należy zatroszczyć się o jego rozwój psychiczny, emocjonalny i ruchowy. Jeśli zaobserwujemy jakiekolwiek nieprawidłowości w procesie budowania integracji sensorycznej, koniecznie powinniśmy skonsultować się ze specjalistą. Chociaż profesjonalne woreczki sensoryczne są bez problemu dostępne (dostaniemy je m.in. w sklepie Sensoric – https://sensoric.pl/), właściwa terapia sensoryczna powinna być zaplanowana przez wykwalifikowanego eksperta.

Nie znaczy to jednak, że woreczki sensoryczne do terapii są wykorzystywane jedynie w wtedy, gdy pojawiają się jakieś problemy. Te kolorowe, precyzyjnie wykonane i bezpieczne wyroby sprawdzą się także do zwykłej zabawy. Są przyjemne w dotyku, przetestowane i zachęcają ciekawymi wzorami. To dlatego w woreczek sensoryczny warto wyposażyć się zawsze wtedy, gdy chcemy zapewnić dziecku ciekawą zabawkę, rozwijającą kreatywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *