W jakich miejscach najlepiej montować kamery?

Profesjonalny monitoring to ogromna szansa na poprawę własnego bezpieczeństwa. Dzięki temu klienci chronią się przed przykrymi sytuacjami (np. włamaniami i kradzieżami), a jednocześnie gwarantują sobie większy spokój oraz komfort psychiczny. Kluczem do sukcesu jest właściwe dobranie i zamontowanie kamer. Najlepiej, gdy zajmą się tym wykwalifikowani specjaliści.

Jak zabrać się za montaż kamer zewnętrznych?

Instalacja kamer zewnętrznych to dość poważne przedsięwzięcie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

  • jeden przewód = jedna kamera (optymalnym wyborem są przewody miedziane),
  • rejestrator należy umieścić w miejscu, które nie będzie narażone na zmienne temperatury i duży poziom wilgoci,
  • kamery najczęściej montuje się na wysokości 3-4 metrów (nie może być umiejscowiona zbyt nisko, bo będzie można ją łatwo zdewastować i nie może być zbyt wysoko, gdyż utnie obraz).

Specjaliści znają się na swojej pracy i podpowiedzą inwestorom, jak zabrać się za prawidłowy montaż kamer wokół budynku. Wsłuchanie się w ich wskazówki może oznaczać brak późniejszych problemów. Kamery można z powodzeniem zamontować w biurach, domach, magazynach czy też sklepach.

Jak rozmieścić kamery wokół budynku?

Instalacja kamer wokół budynku powinna być bardzo starannie przemyślana. Dobrze byłoby, gdyby monitoring obejmował swoim zasięgiem:

  • wejście,
  • bramę garażową,
  • okna balkonowe,
  • altankę,
  • końce najdłuższych ścian budynku,
  • taras.

To inwestorzy wiedzą najlepiej, które miejsca powinny się znaleźć pod specjalnym nadzorem. Dużo zależy też od tego, jaki konkretnie budynek ma być monitorowany. Montaż kamer to również konieczność zwrócenia uwagi na ewentualne przeszkody, a więc różnego rodzaju daszki, słupy i rynny. Kamery należy rozmieścić w taki sposób, aby wspomniane wyżej przeszkody nie zasłaniały obrazu.

Duża grupa użytkowników decyduje się na umieszczenie kamer z tyłu domu, ponieważ to właśnie tam dochodzi do najczęstszych prób włamań. Warto temu zapobiec i postawić na profesjonalną ochronę.

Przy współpracy z: http://www.cdj.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *