Znieczulenie przy tatuowaniu

Czy tatuowanie musi boleć? Czy może są sposoby, które pozwalają cieszyć się taką ozdobą ciała bez konieczności odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości? Ten tekst poświęcamy znieczuleniom wykorzystywanym podczas tatuowania.

Tatuaże w Warszawie – kto korzysta ze znieczulenia?

Dość często spotkamy się z opcją, że studio tatuażu w Warszawie oferuje możliwość skorzystania ze znieczulenia. Przeważnie są to nowoczesne firmy. Preparaty służące do znieczulania mogą mieć różną formę. Spotkamy się ze:

  1. sprayami;
  2. mydłami;
  3. piankami.

Co ciekawe specjaliści pracujący w danym studiu tatuażu mogą zdecydować się wykorzystać takie rozwiązania nie tylko przed wykonaniem zabiegu, ale także później, już po naruszeniu ciągłości skóry.

Jakie efekty daje znieczulenie przy tatuowaniu?

Zawsze w razie wątpliwości powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który wykona u nas tatuaż. W dobrym studiu tatuażu zostaniemy poinformowani, jakiego poziomu bólu się spodziewać. W niektórych miejscach na ciele jest mniej zakończeń nerwowych, toteż realizacja tatuażu na takich obszarach boli mniej. Jeśli wybierzemy sobie szczególnie „bolesne” miejsce możemy spodziewać się, że preparat znieczulający nie wyciszy całkowicie bólu, a jedynie go zmniejszy.

Dobry salon tatuażu w Warszawie a stosowanie znieczulenia

Przy stosowaniu środków znieczulających należy działać ostrożnie – często jedna warstwa preparatu nie wystarczy i podczas realizacji tatuażu produkt trzeba dokładać ponowne. Rzetelne studio tatuażu w Warszawie, takie jak np. Blood Pain Tattoo, udzieli nam precyzyjnych informacji na temat danego preparatu. Zanim odwiedzimy salon będziemy więc dokładnie wiedzieć, czego spodziewać się w związku z zastosowaniem produktu stosowanego do znieczulenia.

Chociaż dość często można spotkać się z przekonaniem, że ból to istotne doświadczenie podczas robienia tatuażu, profesjonalny salon tatuażu w Warszawie nie powinien twardo obstawać przy tym zdaniu. Elastyczność i dopasowanie się do klienta jest tu kluczowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *