Dom

Czy to dobry czas na kupno mieszkania na wynajem?

Czy dana inwestycja rzeczywiście jest opłacalna? Takie pytanie musi zadać sobie każda osoba, która planuje ulokować nadwyżkę kapitału w konkretnej inwestycji. Czasem na opłacalność takiego przedsięwzięcia wpływa również kwestia czasu. Jak aktualnie przedstawia się opłacalność kupna mieszkania na wynajem?

Jak wygląda sytuacja na rynku i czy pandemia coś zmieniła?

Chociaż specjaliści prognozowali, że w związku z pandemią ceny mieszkań spadną, nie odnotowano drastycznych zmian na rynku. Nawet w trzecim kwartale roku 2020 można było odnotować wzrosty, chociaż było one wolniejsze niż przed pandemią. Obecne prognozy, dotyczące roku 2021, sugerują, że wzrost cen nieruchomości ma wynosić 5 procent w skali roku.

Jakie jest ryzyko?

Wielu inwestorów obawia się inwestowania w rozwiązania krótkoterminowe i okazjonalne. Takie oferty przeważnie tworzone są z myślą o osobach, które tylko czasowo przebywają w mieście, np. w celach służbowych, turystycznych lub, nieco dłużej, w celach edukacyjnych. Zmniejszenie ruchu turystycznego oraz fakt, że wiele zajęć odbywało się zdalnie, to czynniki, które rzeczywiście zmniejszyły popyt na takie nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że wynajem długoterminowy nadal ma się dobrze.

 

 

Apartamenty na wynajem

Kupno apartamentu na wynajem, przeznaczonego dla rodzin, nadal uznawane jest za dość bezpieczny sposób lokowania kapitału. Oczywiście przy okazji dobrze będzie spełnić kilka warunków, które dodatkowo podbiją atrakcyjność nieruchomości. Mowa m.in. o:

  • dogodnej lokalizacji;
  • bliskości szkół;
  • atrakcjach naturalnych (bliskość parków, rzek itp.) i sztucznych (korty tenisowe, baseny, pola golfowe).

Jednym z przykładów takiej lokalizacji jest Józefów http://apartamentyjozefow.pl/. Urokliwe ulice, cisza i doskonałe skomunikowanie ze stolicą sprawiają, że to miejsce może być korzystnym wyborem, jeśli aktualnie rozważamy kupno mieszkania pod wynajem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *