Gotowy projekt domu – czy to się opłaca i czy warto się zainteresować taką opcją

Nie ma co się spierać – budowa domu to spora inwestycja i konieczność podjęcia wielu decyzji. To też niemało stresu. Niektóre stresogenne sprawy wiążą się bezpośrednio z budżetem, którym dysponujemy. Dziś sprawdzamy, czy opłaca się wybrać gotowe projekty domów jednorodzinnych.

Gotowy projekt domu a projekt na zamówienie – co się bardziej opłaca?

Praktycznie każda i każdy z nas dysponuje ograniczonymi środkami, które trzeba wziąć pod uwagę, przy podejmowaniu tak istotnych inwestycji, jak budowa domu. Przeważnie poszukujemy złotego środka, czyli rozwiązania, które i mieści się w naszym budżecie, i jest atrakcyjne jakościowo. Ta druga sprawa w przypadku nieruchomości jest szczególnie ważna W końcu obiekt musi być solidny, bo tylko wtedy będzie stanowił odpowiednie lokum dla nas i dla naszych bliskich. Czy warto więc opierać budowę na gotowym projekcie domów jednorodzinnych? Dobrze będzie w tym przypadku rozważyć dwie sprawy.

  • Jakość

Jeśli chodzi o precyzję wykonania, gotowe projekty domów nie ustępują na tym polu projektom tworzonym na zamówienie. W takich miejscach, jak biuro projektowe Dominanta, pod uwagę bierze się funkcjonalny układ pomieszczeń i nowoczesne detale.

  • Cena gotowego projektu domów

Gotowe projekty domów są znacznie tańsze niż opcje wykonane na zamówienie. Przeważnie możemy zamknąć się w czterech tysiącach złotych. Z kolei warianty na zamówienie kosztują od 130 do nawet 300 zł za metr kwadratowy. Za projekt 130m2 domu zapłacić możemy więc nawet ok. 40 tysięcy złotych.

Czy gotowe projekty domów mogą być dopasowane do klientów?

Oprócz jakości i ceny, gotowe projekty są atrakcyjne również pod względem różnorodności. Rzetelne biura projektowe proponują swoim odbiorcom wiele opcji. To jednak nie wszystko. Często w ramach danego projektu możemy dobierać z kilku dostępnych wariantów rozwiązania. Mowa m.in. o ogrzewaniu – nierzadko mamy opcję wybrać między ogrzewaniem gazowym, olejowym, na paliwo stałe. Klient ma też wpływ na estetykę oraz niektóre rozwiązania konstrukcyjne.

Źródło: https://www.dominanta.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *