Wycinanie kształtów w drewnie – zobacz możliwości obrabiarek CNC

MDF, a więc Medium Density Fibreboard zalicza się do wyrobów drewnopochodnych. Powstaje w procesie połączenia zmielonego surowca naturalnego z domieszką związków organicznych. Następnie całość sprasowuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Materiał można poddawać różnorodnej obróbce, m.in. nietypowej usłudze: frezowanie CNC w drewnie.

 

Skąd popularność płyty MDF?

Z MDF powstają zróżnicowane płyty w nieskończonej ilości kolorów oraz rodzajów wykończeń. Takie rozwiązanie jest też tańsze niż zastosowanie klasycznego drewna. Jednocześnie płyta nie zawodzi, jeśli chodzi o trwałość. Z powodzeniem można ją stosować przez długie lata. Aby nadać takiemu wyposażeniu charakterystycznego, intrygującego wyglądu, można najpierw poddać MDF frezowaniu.

 

Frezowanie CNC w płycie MDF – jakie efekty możemy osiągnąć?

Nie będzie przesadą, jeśli na wyżej postawione pytanie odpowiemy „dowolne!”. Ploter CNC tnie precyzyjnie i jest w stanie z powodzeniem zrealizować nawet trudne, bardzo skomplikowane projekty. Z pomocą tej technologii jesteśmy w stanie osiągnąć zindywidualizowane, niepowtarzalne rezultaty. Meble i wyposażenie powstałe w ten sposób zachwyca stylem oraz precyzyjnym, gładkim wykończeniem. Niektóre projekty zrealizowane w płycie w MDF prezentują się designersko i nie pogardzą nimi nawet osoby z wysmakowanym gustem estetycznym. Na takie rezultaty można liczyć, współpracując m.in. z firmą Wytnij Wymaluj.

 

frez do drewna

 

Frezowanie MDF – praktyczne zastosowanie cięcia CNC

W jakim celu można więc wykorzystać wyżej opisany sposób obrabiania? Przykłady to:

  • frezowane fronty mebli
    Szafki kuchenne, drzwiczki do szaf, szafek pod telewizor – każda taka powierzchnia będzie prezentować się ciekawiej, jeśli poddany materiał właściwej obróbce.
  • płytki na ścianę
    Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, to często ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Zależy nam na tym, żeby na ścianie znalazły się elementy nawiązujące do naturalnego surowca? Frezowane płyty MDF mogą doskonale się tu sprawdzić, stanowiąc intrygujące wykończenie mieszkania.
  • ścianki działowe
    W wielu mieszkaniach oraz wnętrzach stosuje się strefowość, a więc z większych przestrzeni wydziela się mniejsze. Wycinanie CNC w płytach MDF to szansa na wykreowanie niecodziennych kształtów, wzorów przykuwających wzrok lub wręcz przeciwnie – stonowanych, minimalistycznych, eleganckich kompozycji.

 

Zobacz także informację o:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *