Audyty energetyczne – co zaliczamy w ich skład?

Czy twoje przedsiębiorstwo może oszczędzić na energii? Aby się o tym przekonać, warto przeprowadzić audyt energetyczny. Na czym polega ten proces i z jakich kroków się składa? Przekonaj się, jak zwiększyć efektywność swojej firmy.

Audyt energetyczny budynku – profesjonalne wyliczenia to lepsza efektywność energetyczna

Proces obejmuje kilka istotnych kroków. Eksperci najpierw skupią się na balansie energetycznym analizowanego podmiotu. Na podstawie danych będą mogli określić zalecenia, sprzyjające efektywności energetycznej przedsiębiorstw. To rzetelne i pewne informacje, a formułowaniem tych wniosków zajmują się podmioty, specjalizujące się w doradztwie energetycznym dla biznesu. W rezultacie:

  • zostanie przed nami zarysowana ścieżka działań, pozwalających nam zmniejszyć dotychczasowe koszty ogrzewania obiektu;
  • zrealizujemy obowiązek prawny, który zgodnie z przepisami spoczywa na dużych przedsiębiorcach;
  • staniemy się bardziej świadomi na temat zagadnień związanych ze wszystkimi obszarami elektroenergetyki naszego przedsiębiorstwa.
  • dowiemy się, jak podejmować optymalne decyzje związane z modernizacją oświetlenia i inwentaryzacją sprzętu oświetleniowego (audyt energetyczny oświetlenia).

Co jeszcze proponują firmy, oferujące audyt efektywności energetycznej?

Takie przedsiębiorstwa w swojej ofercie nierzadko posiadają także taką opcję jak audyt remontowy. Na jego podstawie przyznawana jest premia remontowa, przeznaczona dla takich podmiotów jak zarządcy budynków czy ich właściciele. Warto wiedzieć, że owe środki dotyczą obiektów, których użytkowanie rozpoczęło się przed 14 sierpnia 1961. Taka usługa również służy zwiększeniu efektywności energetycznej – dokument określa bowiem m.in. sposoby na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na ciepło.

Audyt efektywności energetycznej, audyt energetyczny budynku i audyt energetyczny oświetlenia oferuje m.in. firma kide.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *