Miejskie hulajnogi elektryczne – jakie cechy powinna mieć hulajnoga?

Przemierzanie ulic hulajnogą wciąga i wiele osób, które chociaż raz tego spróbowały, chętnie wracają do jednośladowego środka komunikacji. Aby hulajnogi elektryczne miejskie rzeczywiście sprawdziły się w takim warunkach, muszą być dobrze przemyślane. Czym wyróżniają się modele, których budowa bazuje na profesjonalnym projekcie? Sprawdź to razem z nami.

Przystosowanie do różnorodnych miejskich wyzwań

Duże miasto to specyficzne miejsce, a przemieszczanie się po jego obszarze często przypomina bieg z przeszkodami. To bardzo ważne, by miejskie hulajnogi elektryczne były gotowe na jazdę w takich warunkach. Co proponują w tym zakresie producenci? Przydatnym rozwiązaniem jest silnik o odpowiedniej mocy nominalnej. Przykładowo z silnikiem 800W nie będziemy musieli martwić się tym, że hulajnoga przegra w starciu ze standardowym wzniesieniem.

Hulajnogi elektryczne miejskie muszą też zapewniać nam wygodny, płynny start i komfortowe zatrzymywanie się, bez tzw. „szarpania”. W końcu w przestrzeni miejskiej uprawia się raczej jazdę na krótkich dystansach i często trzeba zwolnić lub całkowicie się zatrzymać. Zbawienne okażą się tutaj modele, które mimo dużej mocy, startują łagodnie.

Elektryczne hulajnogi miejskie – co jeszcze wyróżnia jakościowe modele

Szybka możliwość reakcji jest niezwykle przydatna, jeśli poruszamy się po zatłoczonym mieście. Warto zaopatrzyć się w pojazd, który to umożliwia, bo w tej sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Dobry system hamowania:

  • powinien działać płynnie;
  • bez problemu powinien dać się nam wyczuć;
  • chroni nas przed bardzo gwałtownym hamowaniem, grożącym upadek.

Producenci oferujący elektryczne hulajnogi miejskie wyposażyli swoje pojazdy w funkcjonalne połączenie hamulców hydraulicznych z hamowaniem elektromagnetycznym.

Inne przydatne możliwości hulajnogi miejskiej

Podróż do pracy, do kawiarni, na uczelnię, do kina – elektryczne hulajnogi miejskie mogą towarzyszyć nam bez względu na okazję. Dużo łatwiej będzie nam planować takie wydarzenia, jeśli pojazd będzie posiadał niezawodny mechanizm składania. W ten sposób stajemy się jeszcze bardziej mobilni. W miejskiej dżungli bardzo przydadzą się także zabezpieczenia antykradzieżowe. System uchroni nas przed stratą pojazdu i sprawi, że poczujemy się w pełni bezpiecznie. Szeroki wybór profesjonalnych, nowoczesnych hulajnóg znajdziemy m.in. na stronie Shift Seven.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *