Dom

Sauna w domu, czyli wybieramy odpowiedni typ

Zanim będziemy mogli cieszyć się nowym nabytkiem w postaci sauny domowej, musimy podjąć kilka ważnych decyzji. Współpraca z rzetelną firmą znacznie nam to ułatwi. Sprawdzony producent saun domowych zadba o to, żeby projekt został stworzony konkretnie z myślą o naszej przestrzeni i odpowie na wszystkie pytania. Doradztwo może wiązać się także z wyborem sauny. Dziś sprawdzamy, co należy wiedzieć o najważniejszych wariantach.

Sauna w domu – dostępne rozwiązania

  1. sauna fińskaZnana także pod nazwą sauna sucha. W takiej przestrzeni panuje wysoka temperatura i niska wilgotność zawierająca się w przedziale 5-15%.
  2. sauna parowaCechuje się wysoką wilgotnością powietrza. Za takie warunki odpowiada specjalny generator pary.
  3.  sauna infraredW tym przypadku osobę przebywającą w saunie nagrzewają promienie podczerwieni. To bezpieczny wariant, z którego korzystają nawet dzieci.
  4.  biosaunaJest to sauna sucha, która wyłożona jest drewnem świerkowym. W efekcie przebywając w niej, możemy poczuć zapach natury.

Sauny domowe – którą wybrać?

Jak widać sauna domowa niejedno ma imię. Zanim zdecydujemy się na konkretny wariant dobrze przeanalizujmy wszystkie za i przeciw. Pomyślmy przede wszystkim o:

  • stanie naszego zdrowiaCzy dotyczą nas któreś z przeciwwskazań?
  • naszej wymarzonej wizycie w sauniePreferujemy ekspresowe sesje czy może nieco dłuższe posiedzenia? Typ sauny ma tu ogromne znaczenie.
    Rodzaj sauny wpływa także na to, jaki materiał zostanie wybrany do jej budowy. Przykładowo ze względu na warunki panujące w saunie parowej stosuje się przeważnie ceramikę, tworzywa sztuczne i hartowane szkło.

Dobrze dobrana sauna domowa to szansa na relaks, który większości osób nie jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Zmniejszony poziom stresu, szybszy metabolizm, promienna cera, mniejsza bolesność napiętych mięśni – to tylko niektóre z zalet. Zdecydowanie warto więc poświęcić chwilę na research, by znaleźć idealną opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *